Kamu Bilgilendirmesi

ELSAN ELEKTRİK GEREÇLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
BÜYÜK ENDÜSTRİYEL KAZALARIN ÖNLENMESİ VE ETKİLERİNİN AZALTILMASI HAKKINDA YÖNETMELİK MADDE 16 UYARINCA KAMUYA VERİLECEK BİLGİ

Adres
Bozburun Mah. 7002 Sok. NO:14 Merkezefendi/DENİZLİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bildirim Sistemi
Kuruluşumuz Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında yönetmelik hükümlerine tabi olup, yine yönetmelik EK-1 Bölüm 1 ve Bölüm 2’ye konu olan tehlikeli maddeleri “Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Bildirim Sistemi (BEKRA Bildirimi)“ kullanarak beyanı gerçekleştirmiştir. Kuruluşumuz BEKRA Bildirimine göre alt seviyeli bir tesistir.

Kuruluşta gerçekleştirilen faaliyetler
İşletmede, Emaye Bobin Teli Üretimi faaliyetleri yürütülmektedir. Bobin teli üretimi prosesinde; Vernik, parafin, tiner ve izopropil alkol kullanılmaktadır. Büyük bir kazaya sebep olabilecek maddelerin bilinen isimleri ile bu maddelerin temel zararlılık özelliklerine ait açıklamalar hazırlanan BEKÖP de belirtilmiştir. Bu maddeler P5b –Alevlenir Sıvılar, P5c –Alevlenir Sıvılar, E2 – Sucul Ortam İçin Zararlı kategorilerinde yer almaktadır.

Büyük kaza olması durumunda yapılması gerekenlere dair bilgi
Hazırlanan Büyük Kaza Senaryo Dokümanı değerlendirmeleri çalışmaları sonucu, senaryo edilen büyük kazalar kabul edilebilir limitlerin altında yer almaktadır.

İşletmemizde acil durum ekipleri oluşturulmuş, gerekli eğitimler verilmiş ve tatbikatlar yapılmaktadır.

Olası bir kazada çevreye ve insanlara gelebilecek zararları en az seviyeye indirmek amacıyla acil hizmet birimleri (Belediyeler, AFAD, İl Sağlık Müdürlüğü, İtfaiye vb.) ile koordineli çalışmalar yürütülmektedir.