Print

Board of Directors

İdris KÜPELİ - Yönetim Kurulu Başkanı/CEO

idris_kupeli

ABD Florida International University’de Finans ve İşletme çift anadal lisans eğitimi sonrası, ABD Miami University’de aynı bölümler üzerine yüksek lisans programını (MBA) tamamladı. Kariyerine Laurel Oak Financial Services şirketinde başladı. 2005-2009 yılları arasında ABD Morgan Stanley’de Direktör pozisyonunda çalıştı ve ardından 2009-2012 yılları arasında ABD Miami’de bulunan NextEra Energy’de Proje Direktörü olarak devam etti. 2012 yılında Türkiye’ye döndü, Türkiye ve Azerbaycan'ın bugüne kadar başarı ile yürüttükleri enerji alanındaki en önemli projelerinden biri olan TANAP, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nde, Proje Finansmanı ve Ticaret Direktörü görevini 2014 yılına kadar sürdürdü. Son olarak SOCAR Türkiye’nin CIO, Yatırımlardan Sorumlu Grup Başkanlığı görevini yürütmekte olan Küpeli, 2018 yılında Aydem Enerji CEO'su olarak göreve başladı. Evli ve 2 çocuk babası olan Küpeli, ileri seviyede İngilizce ve İspanyolca bilmektedir.


Mehmet Akif GÜL – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

mehmet_akif_gul

1958 yılında Denizli’de doğdu. ODTÜ Mühendislik Fakültesi Metalürji Mühendisliği Bölümü’nü bitirdi. 1982 yılında hissedar olarak kuruluşunda yer aldığı Elsan Elektrik Gereçleri A.Ş.‘ de fiili iş hayatına başlamıştır. Halen ELSAN AŞ’de Genel Müdür olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda AYDEM ENERJİ HOLDİNG Grup şirketlerinden ELSAN AŞ, ADM EDAŞ, GDZ EDAŞ’ de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak ve TÜMAŞ AŞ’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Serdar MARANGOZ - Yönetim Kurulu Üyesi/COO

serdar_marangoz

ODTÜ Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Marangoz’un sektörde 10 yılı aşkın deneyimi bulunmaktadır. Serdar Marangoz, kariyerine Siemens AG’de başladı. 2006 yılından itibaren Aydem Enerji çatısı altında farklı şirketlerde üst düzey yöneticilik görevleri üstlenen Marangoz, sırasıyla Aydem Elektrik Piyasası ve Regülasyon Müdürü, ADM ve GDZ Elektrik Dağıtım’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürdü. 2019 yılında Aydem Enerji’ye Operasyon Grup Başkanı (COO) olarak atandı.

Galip AYKÖSE - Yönetim Kurulu Üyesi

galip_aykose

ODTÜ İşletme Bölümü mezunu olan Ayköse’nin yaklaşık 21 senelik mesleki tecrübesi bulunmaktadır. Meslek hayatına, Arthur Andersen'da denetim fonksiyonuyla başlayan Ayköse, sonraki yıllarda Polisan Holding'de Finansal Raporlama ve Kontrol Müdürü, Ernst & Young'da Denetim Direktörü ve Petline Petrol Ürünleri'nde Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 2014 - 2018 yılları arasında, Karadeniz Holding'de sırasıyla, İç Denetim ve Raporlama Koordinatörlüğü ve Mali İşler Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Ayköse, 2019 yılında Aydem Enerji’ye katılmadan önce son olarak Çalık Enerji'de Mali İşler Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktaydı.