Aydem Enerji'de Hayat

Aydem Enerji olarak biz tüm değer yaratanlarımızla ve dinamik, hayata dokunan, duyarlı değerlerimizle birlikte yeni enerji dünyasına ve bu dünyanın ihtiyacına yönelik gelişmelere odaklanarak çalışmayı hedefleriz.

İnsan Kaynakları olarak hedefimiz, “Enerji için Biz” işveren markamızla, insanı odağa alarak ihtiyaçları anlayıp öngörerek inisiyatif alan, çözüm üreten, bilgiye değer katan, verimli çalışan ekipleri kurmaktır. Kurduğumuz ekipleri hayatın farklı alanlarında güçlendirecek çalışan deneyimi projeleri ile destekleriz. Geleceğe uzanan kariyer yolculuklarında, başarılarını teşvik ederiz. Amacımız, ekiplerimizin, Hayat için Enerji’nin kaynağının kendilerinde olduğunun bilinciyle, yüksek bir özgüvenle tek takım olarak çalışmasını sağlamaktır. Çünkü İnsan Kaynakları anlayışımıza göre; yenilenebilir enerji kaynakları, enerji verimliliği, yerel enerji sistemleri ve dijital çözümler içeren bir dünya, ancak birlikte geliştiğimiz sürece mümkün olacaktır. 

Müşterilerimizin, çalışma arkadaşlarımızın, iş ortaklarımızın, kamunun bu yeni enerji dünyasının yarattığı önemli fırsatlardan maksimum düzeyde fayda sağlaması için yapabileceğimizin en iyisini gerçekleştiririz. Ayrıca tüm işlerimizde; sürdürülebilir yapılar kurmayı, dijitali kullanmayı ve çevik bir anlayışla çalışmayı gözetiriz.

Aydem Enerji, “Harika Bir İş Yeri”dir. İş yeri kültürü ve çalışan memnuniyeti konusunda global ölçekte hizmet veren Great Place to Work® Enstitüsü’nün yürüttüğü programda 2020 yılında 11,  2021 yılında 13, 2022 yılında 14 grup şirketiyle Great Place to Work®️ Sertifikası almayı başaran ilk firma olmuştuk. 2023 yılında ise Great Place to Work® “Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine de 2022 yılında 9 şirketimizle birlikte yer almaktan gurur duyuyoruz.

Eşitlikçi ve Adil
Tüm değer yaratanlarımıza fırsat eşitliği sunarız.

İşe alım, ücretlendirme, terfi, eğitim ve diğer tüm insan kaynakları konularında verdiğimiz kararları, çalışanın cinsiyeti, yaşı, inancı, etnik kökeni, milliyeti, medeni durumu, sağlık durumu, cinsel tercihlerinden bağımsız olarak veririz.

Çalışanlarımıza yönelik veya onlar arasında her türlü ayrımcılığa ve tacize karşı durur, bu konularda asla taviz vermeyiz.

Ön yargısız, objektif, kanıta dayalı ve tarafsız değerlendirme yapar, karar verir ve buna uygun davranırız.

 

Yaşam Hakkına Saygılı
Tüm kuruluşlarımızda sadece insanların değil dünyada yer alan tüm canlıların yaşam hakkına saygı gösterir ve teknolojimizi çevreye verebileceğimiz azami düzeyde fayda için kullanır, geliştiririz.

Stratejik kararlar verirken yarının dünyası için sorumluluk alır; temiz enerji kaynaklarının geliştirilmesini sağlarken, en iyi mühendislik uygulamalarına yönelik çalışır ve ekosistemin devamlılığına hizmet ederiz.

 

Sürekli Gelişen & Katılımcı
Değişen dünyanın bir parçası olabilmek için çalışanlarımızı eğitirken, kendi kendilerine de araştırmalarını ve öğrenmelerini teşvik etmek için tüm veri kaynaklarını ulaşabilecekleri hale getiririz.

Birlikte gelişmek ve birlikte öğrenmek adına fikirlerini paylaşmak için uygun yolları araştırmalarını ve kullanmalarını teşvik ederiz. 

Bu kapsamda sadece çalışanlarımızın değil tüm süreçlerin iyileştirilmesinde ve geliştirilmesinde müşterilerimizin, , iş ortaklarımızın ve tüm kamunun da söz sahibi olduğunu bilir onların fikirlerine önem verir ve katma değer yaratmaları için çalışırız.
 

Yenilikçi
Tüm değer yaratanlarımızın çağı yakalayabilmelerini bekleriz.

Sadece gelişen teknolojiyi takip etmelerini değil aynı zamanda teknoloji geliştirmelerini de hedefler ve destekleriz.